Area Rugs (9)
12x15 (9)
2x3 (14)
3x5 (5)
4x6 (14)
5x8 (17)
6x9 (15)
8x10 (17)
9x12 (15)
10x14 (7)
4-5-runner (2)
6-7-runner (3)
8-9-runner (10)
10-runner (9)
7-8-round-square (3)
Tans & Beiges (5)
Blues (1)
Greys (5)
Browns (1)
Reds (1)
Whites (1)
Traditional / Oriental (42)
Vintage / Overdyed (36)
Contemporary / Modern (39)
Abstract (7)
Geometric (17)
Bohemian (22)
Moroccan (4)
Global Nomad (11)
Rustic / Farmhouse (13)
Country (1)
Striped (9)
Wool (5)
Polyester (4)
Natural (2)
Cotton (2)
Viscose (3)
Low: 3/8" to 1/2" (7)
Flat: 1/4" and under (2)
Goodweave (2)
Fringe (2)
Handmade (5)
Machine-Made (4)
Rectangular (9)
Living Room (9)
Dining Room (4)
Bedroom (9)
Office (4)
Hallway (9)
Foyer (4)
Handwoven (5)
Top Sellers (1)
$600 to $1000 (4)
Over $1000 (5)
Amber Lewis x Loloi (6)
Lauren by Ralph Lauren (3)
Sort by
by Amber Lewis x Loloi
Save 51%
$1,829 $897
Shapes:
Save up to 25%
$6,259
Handmade rugs have durable texture
Save 57%
$1,649 $704
by Lauren by Ralph Lauren
Save 30%
$2,535 $1,775