Area Rugs (14)
5x8 (14)
2x3 (5)
3x5 (9)
4x6 (8)
6x9 (6)
8x10 (13)
9x12 (10)
10x14 (5)
6-7-runner (8)
10-runner (4)
Whites (14)
Tans & Beiges (13)
Blues (9)
Greys (26)
Oranges (2)
Browns (1)
Reds (1)
Blacks (2)
Golds (1)
Abstract (12)
Geometric (2)
Contemporary / Modern (25)
Solid (4)
Shag (1)
Rustic / Farmhouse (4)
Country (2)
Beach / Nautical (3)
Striped (2)
Wool (2)
Polyester (12)
Viscose (1)
Polypropylene (10)
Low: 3/8" to 1/2" (11)
Flat: 1/4" and under (3)
Handmade (2)
Machine-Made (12)
Rectangular (14)
Living Room (13)
Kitchen (3)
Dining Room (10)
Bedroom (14)
Office (11)
Entryway (5)
Hallway (8)
Foyer (8)
Nursery (1)
Hand-Tufted (2)
Top Sellers (1)
Under $200 (7)
$200 to $399 (6)
$400 to $599 (1)
Calvin Klein (14)
ELLE Decor (12)
Novogratz (22)
Rachel Zoe (17)
Ralph Lauren (14)
Scion (11)
Thom Filicia (10)
Calvin Klein Home (14)
Sort by
by Calvin Klein Home
Save 23%
$453 $350
Hand-Tufted is plush
Shapes:
Save 15%
$688 $583
Save 32%
$156 $106
Best seller
$417 $354
Save 20%
$315 $252
$369 $285